Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.2 kg
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Alva

Naturalna glinka marokańska Rhassoul jest jedną z najdelikatniejszych glinek. Bogactwo minerałów zawartych w rasul połączone z ich naturalnie zrównoważonym pH 6 pozwala odżywiać skórę nawet podczas mycia, przekształca unikalne struktury koloidalne w połączeniu z wodą dając poczucie gładkości i delikatności. Glinka marokańska Rhassoul może być stosowana na wiele sposobów, np. do mycia ciała, włosów, golenia a także jako maseczka, można przygotować z niej domowe kosmetyki indywidualnie w zależności od potrzeb. Z uwagi na, że glinka Ghassoul jest czystym minerałem, nie jest w stanie przenosić bakterii. Oferowany produkt to glinka marokańska w postaci sypkiej, nie zawierająca żadnych środków zapachowych i innych dodatków. Glinka to koncentrat substancji mineralnych, o całkowicie naturalnym pochodzeniu. Najlepszej jakości glinki nie są poddawane żadnym obróbkom chemicznym. Jak za starożytnych czasów, tuż po wydobyciu są one suszone na słońcu, a następnie odpowiednio rozdrabniane. Rozwój technologii sprawił, iż w porównaniu z dawnymi czasami, obecnie potrafimy rozdrobnić glinki do delikatnego pyłku o jedwabistym dotyku, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność zastosowania masek na bazie glinek.

Działanie glinek jako składników kosmetycznych:

wchłaniają nadmiar łoju,

zwężają i oczyszczają pory skóry,

usuwają zanieczyszczenia,

delikatnie złuszczają,

mineralizują, działają gojąco i łagodząco,

poprawiają koloryt skóry, wygładzają.

Ocena działania przy skórze zanieczyszczonej, tłustej, trądzikowej i skłonnej do łupieżu.

Badania zostały przeprowadzone w ciagu 4 tygodni na 20 osobach. Badany preparat używany był 3 razy w tygodniu do mycia skóry głowy. Po 2-tygodniowych zabiegach nadwyżka tłuszczu w skórze zmniejszyła się o 7%, a po 4-tygodniowych o 19% Ilość zaczerwienionych miejsc na skórze (spowodowanych łupieżem i stanami zapaleniami) zmniejszyła się w ciągu 4 tygodni 71%. Po 4-tygodniowych testach, testujący orzekli polepszenie stanu skóry, a 17 z 20 bardzo znaczną poprawę. Zapach, odczucia skóry i sposób użycia testowanego produktu opisane zostały jako bardzo pozytywne. alva Rhassoul żel do mycia bardzo dobrze nadaje się do pielegnacji mocno przetłuszczającej się skóry głowy, przy łojotoku głowy, łupieżu, świerzbie, zapaleniach i trądziku.

NIE ZAUWAŻONO SKUTKÓW UBOCZNYCH!!!

Sposób użycia:do mycia ciała stosować jak mydło masując zwilżoną skórę niewielką iloscią glinki następnie spłukać wodą. Jako środek do mycia włosów niwielką ilośc glinki nałożyć na zwilżone włosy wmasować i spłukać, w razie potrzeby czynność powtórzyć. Aby otrzymać maseczkę wymieszać niewielką ilość glinki z przegotowaną wodą, tak aby uzyskać kremową konsystencję, nałożyć na twarz i dekolt, zostawić na kilka minut a następnie zmyć letnią wodą.

Informacje dodatkowe: Nie zawiera składników pochodzących z martwych zwierząt, tensydów, syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. Nie testowany na zwierzętach. Produkt wegański.

Producent: Alva naturkosmetik gmbh, Niemcy