Wczytuję dane...

Kosmeceutyki

 W ostatnich latach bardzo popularne na rynku kosmetycznym stały się takie określenia jak kosmeceutyki czy dermokosmetyki.

Co to za produkty? Czy są to już leki czy nadal jeszcze kosmetyki?

Czy kosmeceutyki powinny stosować osoby z problemami skórnymi czy również są polecane do pielęgnacji zdrowej skóry?

To coś więcej niż kosmetyki dla wymagających. Kosmeceutyki to produkty kosmetyczne, zawierające składniki, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Oprócz tego, że mają działać pielęgnacyjnie to wykazują także działanie lecznicze lub wspomagające leczenie. Są to kosmetyki o podwójnym działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym. Pod pojęciem kosmeceutyków należy więc rozumieć określone produkty kosmetyczne znajdujące się na pograniczu leków używanych w leczeniu i zapobieganiu chorobom skóry i kosmetyków, które oddziałują w sposób fizjologiczny, poprawiając wygląd skóry i uwydatniając jej piękno.

Kosmeceutyki to grupa kosmetyków wyróżniana jako osobna kategoria już w latach 70-tych ubiegłego wieku Profesor dermatologii, Albert M. Kligman wprowadził nazwę „kosmeceutyk” by odróżnić kosmetyki, które spełniają podstawową funkcję pielęgnacyjną skóry, od tych, które działają w większym zakresie, zawierają więcej składników aktywnych mających większe spektrum działania.

Kosmeceutyki wyróżniają się bogatym składem o zwiększonej ilości i dużym stężeniu substancji aktywnych. Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia biotechnologii i farmakologii. Produkty te pielęgnują, stymulują regenerację, zwiększają odporność skóry, opóźniają procesy starzenia, łagodzą stany zapalne skóry.

Głównymi składnikami aktywnymi kosmeceutyków są m.in. witaminy, antyoksydanty, związki mineralne, a także duża grupa ekstraktów roślinnych i oczyszczonych związków otrzymywanych z roślin. Na szczególną uwagę zasługują fitoestrogeny, witamina A i beta-karoten, związki o aktywności przeciwzapalnej, kwasy owocowe, cytokininy, wyciągi z różnych roślin.

Kosmeceutyk wg prawa jest nadal kosmetykiem i opakowanie powinno zawierać wszystkie dane, jakie wymaga ustawa. Przede wszystkim nazwę produktu i kategorię, czyli krem, balsam, żel pod prysznic itd. Bardzo ważnymi informacjami na opakowaniu kosmeceutyków, tak jak na każdych kosmetykach jest skład. Skład produktu zawiera wszystkie substancje, jakie znajdują się w środku kosmeceutyku podane wg międzynarodowej nomenklatury. To bardzo ważna informacje zwłaszcza dla osób z alergiami i problemami skóry.

Jeżeli w utrzymaniu skóry w dobrej formie nie pomagają środki kosmetyczne, warto sięgnąć po kosmeceutyki.

BIOTURM® To kosmeceutyki z jakością BIO

 

Firma BIOTURM® została założona w 2002 roku przez Martina Evers, który do kosmetyki naturalnej wniósł 20-letnie doświadczenie z żywnością  organiczną. Dlatego też podstawą większości produktów BIOTURM® jest  kompleks aktywny organicznej serwatki, fermentowanej w ściśle  kontrolowanych warunkach i zawierającej liczne składniki, znajdujące się  w naturalnym środowisku zdrowej skóry.

Najwyższej jakości, pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych, oleje roślinne oraz wysoko skoncentrowane wyciągi roślinne, pozyskiwane w przyjaznych środowisku procesach przy użyciu naturalnego CO2, przywracają naturalną równowagę zaburzonych funkcji skóry.

 Dermokosmetyki BIOTURM® tworzą harmonijną całość, łączącą najnowsze osiągnięcia nauki i tradycyjną wiedzę na temat uzdrawiających mocy Natury, przywracając równowagę skóry ze schorzeniami.

 

NASZE PRIORYTETY W SKRÓCIE

  • produkty na bazie surowców pozyskiwanych z certyfikowanych upraw biologicznych

  • wspieranie rozwoju rolnictwa ekologicznego

  • rezygnacja z surowców modyfikowanych genetycznie

  • rezygnacja z przeprowadzania testów na zwierzętach

  • rezygnacja z syntetycznych konserwantów, barwników czy środków zapachowych, jak również olejów mineralnych czy glikoli polietylenowych (PEG)

  • działalność oparta na chrześcijańskich wartościach

  • produkty służące dobremu samopoczuciu człowieka i nie powodujące żadnego dyskomfortu

 

OCHRONA ZWIERZĄT

BIOTURM® jest przeciwny testowaniu kosmetyków na zwierzętach i na żadnym etapie produkcji nie przeprowadza ani nie zleca takich testów. Produkty BIOTURM® są testowane wyłącznie na ochotnikach.

CO ZAWIERAJĄ PRODUKTY BIOTURM®

Bazą wszystkich produktów (za wyjątkiem Bio-wazeliny roślinnej i dezodorantów z koloidalnym srebrem) jest kompleks aktywny organicznej serwatki, fermentowanej w ściśle kontrolowanych warunkach.

Dermokosmetyki BIOTURM® zawierają również olej słonecznikowy, olej z jojoby i masło shea. Niektóre z produktów, odpowiednio do spektrum ich działania, zostały wzbogacone prowitaminą B5, karbamidem, czystymi wyciągami roślinnymi, czystym srebrem bądź cynkiem.