Wczytuję dane...
bioturm

BIOTURM®. Kosmeceutyki z jakością BIO. Produkty poprawiające samopoczucie ludzi i łagodzące ich dolegliwości.

BIOTURM® powstał w 2002 roku z inicjatywy Martina Evers . Do branży kosmetyków naturalnych wniósł 20 letnie doświadczenie z żywnością organiczną.

Harmonijna całość jaka tworzą dermokosmetyki BIOTURM to połączenie nauki z tradycyjną wiedzę na temat uzdrawiających mocy Natury, przywracając równowagę skóry ze schorzeniami.

Produkty BIOTURM® mogą być wykorzystywane w wielu obszarach pielęgnacji – zależnie od produktu mają zastosowanie dla skóry od lekko suchej do mocno wysuszonej, także do skóry podrażnionej. Mają zastosowanie również jako środek zapobiegawczy dla skóry wrażliwej u dzieci i niemowląt, jak i przy problemach zdrowotnych skóry takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. BIOTURM promuje i wspomaga uprawy ekologiczne, firmowym mottem jest współistnienie oparte na wartościach chrześcijańskich, rezygnacja ze składników modyfikowanych genetycznie; rezygnacja ze wszelkiego rodzaju testów przeprowadzanych na zwierzętach jest jedną z wynikających z tego konsekwencji.

Podstawą jest w opatentowany sposób przetworzona serwatka organiczna. Serwatka ze sterowanych biologicznie upraw zostaje wymieszana w kontrolowanych warunkach z bakteriami kwasu mlekowego i poddana fermentacji, w wyniku czego białka mleczne i cukier mleczny zostają przetworzone w aminokwasy, kwasy mlekowe i ich sole. Sfermentowana serwatka organiczna (laktocydowa substancja czynna) służy jako podstawa dla wszystkich produktów (za wyjątkiem Bio-wazeliny roślinnej i dezodorantów z koloidalnym srebrem)

Oleje roślinne, zawarte w produktach BIOTURM, pochodzą z kontrolowanych upraw organicznych bądź dzikich zbiorów. Ponadto, poszczególne produkty zawierają – w zależności od och docelowego działania – inne substancje (karbamid, prowitamina B5, srebro), mające nieprzeceniony wpływ na poszczególne dolegliwości skóry. Część produktów nie posiada zapachu, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowana przez alergików. Pozostałe kosmetyki zawierają domieszki olejków eterycznych z wanilii i bergamotki (w ilościach nieobligujących do deklaracji na etykiecie), które również bardzo dobrze współgrają ze skórą.

Certyfikaty: BDIH, z wyjątkiem produktów zawierających urea, czyli mocznik.