Wczytuję dane...
bocoton

Produkty higieniczne francuskiej firmy HYDRA powstałej w 1939 roku specjalizującej się w przetwarzaniu bawełny w celu wytwarzania produktów higienicznych i kosmetycznych, 100% bawełny organicznej, z projektów Fair Trade.

Posiadają certyfikat ekologiczny ECOCER

W skład oferty certyfikowanych produktów wchodzą:

- wata,

- patyczki do uszu standardowe i dla dzieci,

- płatki higieniczne o różnej wielkości.

GWARANCJA JAKOŚCI BAWEŁNY:

- zarówno proces produkcji jak i proces pozyskiwania bawełny jest kontrolowany przez ECOCERT, - bawełna jest pozyskiwana wyłącznie z gospodarstw cwrtyfikowanych jakością BIO, - uprawa bawełny obywa się w tradycyjny sposób zgodnie z recepturą przekazywaną między pokoleniami, całkowicie pozbawioną ingerencji przemysłowej, - uprawa pozbawiona jest toksycznych pestycydów oraz innych wspomagaczy i ulepszaczy, - bawełna rośnie samodzielnie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, - zbiory bawełny odbywają się ręcznie, - bawełna oraz gotowy produkt całkowicie pozbawiony GMO (modyfikacji genetycznej), - bielenie bawełny odbywa się w procesie zatwierdzonym przez ECOCERT - nadtlenkiem wodoru, - bielenie bawełny jest pozbawione chloru, - opakowania naszych produktów są biodegradowalne.

GWARANCJE DLA ROLNIKÓW UPRAWIAJĄCYCH BAWEŁNĘ:

- sprawiedliwe wynagrodzenia dla rolników, w szczególności z uwzględnieniem zaspokajania podstawowych potrzeb ich samych i ich rodzin z priorytetem dla krajów rozwijających się, - gwarancja ochrony podstawowych praw człowieka: poszanowanie praw pracowniczych, ochrona przed wyczerpującą wręcz morderczą pracą, zapewnienie cotygodniowo odpoczynku, zapewnienie bezpieczeństwa zatrudnienia, gwarancja higieny pracy, opieka nad dziećmi pracujących rolników, edukacja ... - tworzenie standardów uprawy roli w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Nasze produkty wyróżniają się wyjątkową miękkością, są bardzo chłonne, antyalergiczne, przystosowane do potrzeb codziennego użytku. Tworzone są w zgodzie i poszanowaniem środowiska naturalnego, gwarantują sprawiedliwe zasady handlu z poszanowan aspektów socjalnych. bocoton