Wczytuję dane...
eco-cosmetics

Łagodne a jednocześnie skuteczne – czy to możliwe? …

Tak, bo te kosmetyki nie atakują nas chemią, lecz wykorzystują wyłącznie siły drzemiące w naturze – roślinach i minerałach. Dlatego zalicza się je do tzw. biokosmetyków. Ale produkty eco cosmetics są nie tylko w 100% naturalne – w dodatku wiele z ich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Możesz więc być pewien – eco cosmetics to czystość i zdrowie dla Ciebie i Twoich dzieci. Kosmetyki eco cosmetics pielęgnują w naturalny sposób wszystkie rodzaje skóry i włosów. Żele do twarzy i pod prysznic odświeżają, oczyszczają i dbają o zdrowy wygląd skóry. Szampony dodają włosom blasku, nie obciążając ich. Kremy i balsamy doskonale się wchłaniają, nawilżają i pielęgnują. Wszystkie produkty eco cosmetics powstają pod kontrolą uznanej jednostki certyfikującej ECOCERT i zgodnie z surowymi wytycznymi dla kosmetyków ekologicznych ustanowionymi przez tę instytucję.

Naturalna pielęgnacja

eco cosmetics stawia na składniki z kontrolowanych upraw ekologicznych i ich innowacyjne zestawienia. W kosmetykach tych stosuje się nowe surowce roślinne, jak olej z pestek owocu granatu, czy wyciąg z liści oliwnych, które posiadają nadzwyczajne właściwości pielęgnacyjne.

Wyłącznie składniki najwyższej jakości

eco cosmetics stosuje oleje roślinne z upraw ekologicznych bez żadnych sztucznych dodatków. Substancje zapachowe uzyskiwane są wyłącznie z naturalnych olejków eterycznych.
Receptury tych naturalnych kosmetyków czyta się jak przepisy na wyśmienite sałatki owocowe: kiwi, papaja, winogrona, owoce granatu. Składniki te są smaczne nie tylko dla podniebienia. „Smakują” one także skórze i włosom. Inne - naturalne i zdrowe składniki kosmetyków eco cosmetics to na przykład: jojoba, zielona herbata, ginkgo, algi, malwa, mirt, kora wierzbowa i sól morska.

Przejrzysta deklaracja składu

Firma eco cosmetics udostępnia swoje receptury. Deklaruje pełen skład swoich kosmetyków, zarówno w języku łacińskim ( zgodnie z wymaganą przez prawo międzynarodową nomenklaturą INCI ), jak i w języku polskim, co jest informacją istotną szczególnie dla alergików.


Przyjazne dla zwierząt

eco cosmetics nie używa jakichkolwiek surowców, które pochodziłyby z martwych zwierząt. Nie przeprowadza się tu testów na zwierzętach, ani nie zleca się komukolwiek wykonywania takich testów. Produkty sprawdzane są pod względem dermatologicznym na ochotnikach, którzy dobrowolnie zgłaszają się do testów.

Naturalne kosmetyki z certyfikatem ECOCERT

Wszystkie produkty eco cosmetics powstają pod kontrolą uznanej jednostki certyfikującej ECOCERT i zgodnie z surowymi wytycznymi dla kosmetyków ekologicznych ustanowionymi przez tę instytucję. ECOCERT kontroluje produkty ekologiczne w blisko 80 krajach świata. Tylko produkty spełniające ściśle wszystkie wymogi mogą być oznaczone logo ECOCERT.

ECOCERT wymaga, aby w kosmetykach ekologicznych minimum 95% wszystkich składników danego kosmetyku było pochodzenia naturalnego. We wszystkich kosmetykach eco cosmetics 100% składu jest pochodzenia naturalnego.

ECOCERT wymaga, by minimum 50% wszystkich surowców roślinnych pochodziło z kontrolowanych upraw ekologicznych i kosmetyki eco cosmetics oczywiście spełniają także to kryterium.

Kosmetyki eco cosmetics :
• certyfikowane kosmetyki ekologiczne produkowane zgodnie
• z surowymi wymogami Ecocert
• produkowane w 100% z surowców naturalnych
• bez żadnych syntetyczncyh barwników, aromatów
• ani konserwantów
• nie zawierają związków PEG
• kosmetyki wegańskie
• nie testowane na zwierzętach
• produkowane z troską o neutralizowanie emisji CO2 (finansowanie
• zalesiania stosownie do zasad stowarzyszenia Prima Klima )