Wczytuję dane...
eubiona

Nazwa eubiona wywodzi się z greckiego słowa eubios („dobry”, „dobrze”), nawiązując do idei produktów przyjaznych środowisku i bliskich naturze. Marka wnosi wieloletnie doświadczenie oraz gwarancję wysokiej jakości produktów, stworzonych na bazie najlepszych surowców rolnictwa ekologicznego: odżywczych olejów roślinnych, wartościowych wyciągów ziołowych i szlachetnych ekstraktów kwiatowych.

Naszym priorytetem jest wysoka jakość w przystępnej dla wszystkich cenie.

Dlatego wiele naszych produktów posiada duże pojemności, dzięki którym są odpowiednio tańsze, jak również opakowania umożliwiające ekonomiczne dozowanie produktu. Wszystkie produkty eubiona są regularnie kontrolowane i odpowiadają najbardziej rygorystycznym wytycznym organizacji certyfikującej ECOCERT w zakresie: stosowanych surowców, procesu produkcji, ochrony środowiska, opakowań i etykiet, oraz produktu finalnego. Opakowania – kartoniki z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council®), butelki i tubki typu PE oraz PET, w 100% podlegają recyklingowi i nie zawierają polichlorku winylu (PCV, PVC).

Organiczne kosmetyki eubiona spełniają kryteria ECOCERT w sposób następujący:

100 % wszystkich surowców jest pochodzenia naturalnego - a są nimi: woda; surowce roślinne – nasiona, kwiaty, oleje, skrobia, cukry; miód, wosk pszczeli. Zostały one odpowiednio wyselekcjonowane i zbilansowane w każdym produkcie finalnym.

Co najmniej 10% wszystkich surowców pochodzi z upraw organicznych - najwyższej jakości składniki organiczne są wykorzystywane w całości i komponowane z wodą, olejami roślinnymi i ekstraktami na bazie alkoholu.

Co najmniej 95 % wszystkich surowców roślinnych pochodzi z upraw organicznych - eubiona wykorzystuje do maksimum surowce roślinne pochodzące z upraw organicznych.

Pozostałe, pochodzące z dzikich zbiorów, składniki roślinne, podlegają surowej kontroli jakościowe

eubiona oferuje SZEŚĆ LINII PRODUKTÓW:

FACE (pielęgnacja twarzy),

BODY (pielęgnacja ciała)

 SENSITIVE (pielęgnacja skóry wrażliwej),

HAIR (pielęgnacja włosów),

ACTIVE (dla osób aktywnych fizycznie) 

SUN (ochrona przeciwsłoneczna).

Produkty eubiona są: wyprodukowane w sposób CO2-zeroemisyjny; w większości wegańskie. Wyjątek stanowią: balsamy do ust i krem do stóp (zawierają wosk pszczeli), spray do stylizacji włosów (zawiera szelak) oraz linia produktów do pielęgnacji twarzy z miodem i ziołami (czysty, nieprzetworzony miód); zawierają łagodne tensydy cukrowe, które w ciągu 48h ulegają 100% biodegradacji. Ponad 98% z nich rozkłada się w czasie krótszym niż 24h; nie zawierają olejów mineralnych, parabenów, silikonów, składników pochodzących z martwych zwierząt, syntetycznych konserwantów, barwników czy środków zapachowych. są regularnie kontrolowane i certyfikowane przez ECOCERT Greenlife w kategoriach dla kosmetyków naturalnych i organicznych.