Wczytuję dane...
natracare

Od 1989 roku, organiczne i naturalne środki higieniczne dla kobiet są naturalnym produktem najwyższej jakości, który zapewnia doskonałą ochronę. Produkty Natracare nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne Tampony, podpaski oraz wkładki higieniczne Natracare są wykonane w 100% z certyfikowanej bawełny ekologicznej oraz wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają żadnych dodatków takich jak perfumy, tworzywa (włókna) sztuczne jak również są całkowicie wolne od środka wybielającego (chloru).

Rekomendacja ginekologiczna

Większość podpasek i tamponów wyprodukowanych jest, nie tak jak możnaby było przypuszczać, z bawełny. Mogą zawierać plastik, syntetyczne włókna oraz być chlorowo wybielane. Czy trzeba się domyślać, że Twoje miejsca intymne mogą zostać podrażnione? Kobiety mające problem z podrażnieniami i alergiami skórnymi w miejscach intymnych, często mają nasilone objawy alergiczne w okresie menstruacji. Wielu ginekologów doradza wtedy zmianę środków higienicznych na Natracare aby wyeliminować kontakt ze sztucznymi i syntetycznymi produktami higienicznymi, które podrażniają wrażliwą skórę. Większość z tych kobiet po zastosowaniu tamponów, podpasek i wkładek Natracare obserwuje poprawę komfortu oraz ustanie objawów alergicznych i podrażnień.

Główne zalety produktów Natracare:

* wykonane w 100% z organicznej bawełny,

* nie są wybielane chlorem,

* nie zawierają sztucznego jedwabiu,

* całkowicie wolne od plastiku,

* bez surfaktantów i lateksu.

Produkty Natracare są wolne od tworzyw sztucznych, pochodnych ropy naftowej, które są szkodliwe zarówno dla człowieka jak i środowiska naturalnego. Tworzywa syntetyczne mogą powodować nieodwracalne zmiany klimatyczne, problemem stają się podpaski wyprodukowane przy ich użyciu, każdego roku wyrzuca się 45 miliardów podpasek, z czego 90% to produkty wyprodukowane przy użyciu pochodnych ropy naftowej W trosce o naszą planetę zdecydowaliśmy się na wybór takich materiałów, które w jak najmniejszym stopniu mogą wpływać na środowisko naturalne

 Natracare prowadzi pełną analizę procesu powstawania produktu począwszy od poszczególnych surowców skończywszy na produkcie końcowym. Dzięki temu najlepiej dbamy o środowisko.