Wczytuję dane...
NOVA Kosmetyki

Kosmetyki NOVA to wysokiej jakości polskie kosmetyki oparte o naturalne składniki i wzbogacone o innowacyjne komponenty. Nie zawierają GMO, parabenów, sztucznych barwników i silikonów.

NOVA to kosmetyki hypoalergiczne, które zostały poddane testom dermatologicznym (na możliwość uczulenia, podrażnienia skóry) na grupie osób ze stwierdzoną alergią lub skłonnością do podrażnień. Wszystkie badania wykazały brak działania drażniącego i uczulającego. Jest to wynikiem zastosowania surowców, które nie posiadają alergenów w składzie.

Sekretem serii GoCranberry i GoArgan+ są naturalne roślinne olejki i masła. Każdy z nich został pozyskany w procesie wykonywanym „na zimno”. Oznacza to, że komponenty te zachowały jak najwięcej naturalnych dobroczynnych składników, które w przypadku obróbki z użyciem wysokich temperatur zostają w dużej mierze dezaktywowane. Ponadto wiele składników posiada certyfikat ekologiczny. Jest to gwarancją pochodzenia z czystych upraw i nie poddawania chemicznej obróbce w procesie wytwarzania surowca.

Większość kosmetyków spełnia wymagania wegan i wegetarian (certyfikat VIVA dla wegetarian i wegan). Podstawę produktów stanowią m. in.: ekstrakt z żurawiny oraz oleje: żurawinowy, arganowy oraz kokosowy. W kosmetykach znajdują się wyciągi z roślin pochodzących z małopolskiego regionu, jak również sól pochodząca z lokalnej Kopalni Soli w Bochni.

W produktach NOVA Kosmetyki nie występują:

  -parabeny, izotiazoliny,
  -oleje mineralne,
 - PEG, PPG (glikol polietylenowy),
  -silikony (dimethicone i innych z końcówkami methicone),
  -GMO,  sztuczne barwniki,
  -SLS, SLES (Sodium Laurate Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate),
  -formaldehyd oraz donory formaldehydu,
  -syntetyczne granulki peelingujące

NOVA Kosmetyki oparte są o:

  oleje tłoczone na zimno,
  naturalne masła,
  łagodne substancje myjące (pochodzenia roślinnego),
  naturalne filtry mineralne (w produktach z SPF),
  naturalne składniki ścierające (cukier trzcinowy, sól lub drobinki pochodzące z roślin: pestek, łodyg itd.)