Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.3500 kg
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Eco cosmetics

eco cosmetics opracowało naturalną formułę ochronną przed owadami, która jednocześnie pielęgnuje Twoją skórę. Jej podstawę stanowi olej jojoba - płynny wosk roślinny, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E i mikroelementy, który pozostawia na skórze cienką warstwę, chroniącą przed utratą wilgoci i działającą pielęgnacyjnie.

PRODUKT NIE ZAWIERA ŚRODKÓW BIOBÓJCZYCH. Działający odstraszająco na insekty zapach cynamonowo-cytrusowy pozyskiwany jest z naturalnych olejków eterycznych z owoców cytrusowych i eukaliptusa, które maskują zapach ludzkiego ciała. Tak jak w przypadku wszystkich produktów wykorzystujących zapach do ochrony przed ukąszeniami owadów, skuteczność i czas trwania ochrony zależy od kilku czynników, takich jak zastosowana ilość, osobisty zapach, wilgotność, wiatr i temperatura. W związku z tym produkt zapewnia bardzo wysoką, lecz nie 100% ochronę.

Zwykle pojedyncza aplikacja produktu zapewnia od 1,5 do 2 godzin ochrony, po czym produkt powinien zostać ponownie naniesiony na skórę, jako że olejki eteryczne odparowują z biegiem czasu. Praktyczna butelka umożliwia ekonomiczne nanoszenie produktu na wybrane miejsca na skórze.

Produkt jest odpowiedni także dla dzieci i osób ze skórą wrażliwą.

Zastosowanie: Nanosić w odpowiedniej ilości i rozsmarować, tak aby na skórze pozostała cienka warstwa. Aplikację powtarzać co 1,5-2 godziny, omijając okolice oczu. Olejek rozprowadza się bardzo łatwo i równomiernie.

Cechy szczególne: Środek odstraszający owady, odpowiedni do wszystkich typów skóry, w tym również dla dzieci. Odpowiedni do twarzy i do ciała. Kąsające owady nie rozpoznają zapachu ludzkiego ciała przez drażniący je zapach. Olejek nie zawiera syntetycznych środków owadobójczych i nie stwarza zagrożenia dla środowiska. Łatwo się rozprowadza, pozostawiając na skórze uczucie gładkości. Praktyczna butelka umożliwia ekonomiczne wykorzystanie produktu na wybranych miejscach na skórze. Zawiera składniki z owoców cytrusowych i eukaliptusa. Tylko do użytku zewnętrznego! Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi! Może pozostawiać plamy na tkaninach!

Pojemność: 50 ml

Skład: olej jojoba*, zapach, limonen, linalol, cytronelol, cytral, geraniol, eugenol, cynamal, kumaryna.

Skład INCI: Simondsia Chinensis Oil*, Parfum, Limonene, Linallol, Citronellol, Citral, Geraniol, Eugenol, Cinnamal, Coumarin.

* składniki pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych

100 % wszystkich składników pochodzi z surowców naturalnych 99,89 % składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw biologicznych

95 % wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw biologicznych

Produkt certyfikowany przez:

 

Informacje dodatkowe: Certyfikowany kosmetyk naturalny (EcoCert). Wolny od syntetycznych konserwantów, barwników, środków zapachowych, PEG czy produktów pochodzenia petrochemicznego. Nie zawiera składników pochodzących z martwych zwierząt. Nie testowany na zwierzętach. Produkt wegański.

Producent: eco cosmetics GmbH Co. KG, Niemcy

eco cosmetics to:

  • pierwsza seria pielęgnacyjna wyprodukowana z certyfikatem neutralizowania emisji CO2
  • 100% składników pochodzenia naturalnego
  • kosmetyki bez zawartości syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących
  • kosmetyki bez zawartości PEG, SLS, parabenów, pochodnych ropy naftowej, silikonów i parafiny
  • kosmetyki bez GMO
  • nietestowane na zwierzętach