Wczytuję dane...
Waga produktu: 0,2 kg
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Cemon

ruktooligosacharydy (FOS) PreFlory fos są grupą polimerycznych cukrów składających się z kilku skondensowanych z sobą cukrów prostych: fruktozy i glukozy. Stanowią pokarm – prebiotyk, który pomaga w utrzymaniu i we wzroście prawidłowej mikroflory jelit.

Fruktooligosacharydy występują naturalnie w wielu roślinach, szczególnie w cykorii i mają wiele korzystnych właściwości. Są aktywne, ponieważ bardzo łatwo są wchłaniane przez korzystne bakterie w jelicie cienkim i grubym, zwłaszcza przez Bifidobacterium i Lactobacillus acidophilus. Zużywaja one cukry FOS do wzrostu i namnażania się. Następnie w trakcie ich fermentacji metabolicznej bakterie jelitowe produkują krótkie łańcuchy kwasów organicznych np. octowy, mlekowy i mrówkowy, które mogą zatrzymać wzrost patogenów oraz szkodliwych bakterii. Nie są niszczone przez enzymy trawienne oraz mogą mieć pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Rekomendowana dzienna dawka to około 3-7g. Dawki nie mogą przekraczać 18-20g dziennie, uściślając 0,3g/kg wagi meżczyzn i 0,4g/kg wagi kobiet.

SKŁAD:

Fruktooligosacharydy pochodzące z Cichorium intybus , stearynian magnezu, krzemionk.

Dawka dzienna: 2 kapsulki Fructooligosaccharides - 1400 mg

producent : Cemon