Wczytuję dane...
saisona

Saisona to francuskie, organiczne i certyfikowane kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Efektywność i przyjemność z samego serca natury…

To pierwsza marka fito kosmetologiczna, która dba o piękno kobiety o każdej porze roku i w zgodzie z naturą.

W sercu formuły produktów Saisona zastosowany został kluczowy składnik o niezwykłych właściwościach dla naszej skóry jakim jest stewia. Jego unikalne połączenie z bogactwami natury i cały cykl badań naukowych, pozwoliły na stworzenie prawdziwej innowacji w kosmetyce naturalnej…

Produkty zaprojektowane do ochrony, odnowy i uwydatnienie piękna skóry przez cały rok. Saisona to nie tylko kosmetyki organiczne wolne od parabenów, silikonów, PEG i sztucznych barwników, ale to przede wszystkim skrupulatnie opracowane formuły i zapachy.

To połączenie natury z doświadczeniem i współczesną wiedzą w dziedzinie kosmetyki naturalnej.

Produkty Saisona posiadają certyfikat ECOCERT

 

                                                                  STEWIA

Saisona wykorzystała aktywny składnik stewii, jako główny element formuły nawilżającej. Stosuje go we wszystkich produktach liftingujących przeciwko starzeniu się skóry.

Krzew ten należy do rodziny astrowatych, pochodzi z Paragwaju, uprawiany w wielu regionach świata, jest przedmiotem badań człowieka już od końca XIX wieku. Jego niezwykłe właściwości napinające skórę zostały udowodnione w cyklu badań in vitro, przeprowadzonych przez zespół badawczy pod przewodnictwem dyrektora wydziału dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Besançon- Philippe Humberta. Posiadając wsparcie ze strony OSEO (francuska agencja innowacji) przeprowadził on serię badań klinicznych, które pozwoliły na pogłębienie wiedzy dotyczącej właściwości kosmetycznych tej rośliny.

Badana kliniczne potwierdziły funkcje nawadniające, a także blokujące – co oznacza, iż ogranicza ona niewyczuwalną utratę wody, a co za tym idzie odwodnienie skóry. Wyjątkowe właściwości napinające sprawiają natomiast, iż stewia jest niezwykłym składnikiem aktywnym opóźniającym procesy starzenia. „Dodatek stewii do kultury in- vitro przywraca kurczliwe siły fibroblastów u bazy zmarszczek do poziomu rozwiniętego przez zdrowe fibroblasty. To pozwala sformułować wniosek, iż stewia ma napinający efekt na fibroblasty w pomarszczonej skórze”.