Wczytuję dane...
Model: FIT 50213
Waga produktu: 0.06 kg
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Fitne

Zmęczenie i brak energii mają wiele przyczyn, m.in. mogą być spowodowane brakiem witamin z grupy B, zapewniających wymianę substancji energetyzujących we wszystkich komórkach ciała. Witaminy z grupy B  odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach przemiany materii, np. wtedy, kiedy węglowodany, tłuszcz i białko z pożywienia przekształcają się w energię. Również przy dużym obciążeniu psychicznym i utrzymującym się stresie zapotrzebowanie na witaminę B może wzrastać.

Przy niezrównoważonym sposobie odżywiania, zaopatrzenie w te ważne witaminy nie jest wystarczające. Ponadto przeważająca większość witamin z grupy B może być przyswajana przez organizm tylko w ograniczonych ilościach i niezbyt długo magazynowana. W związku z występowaniem cholesterolu w żywności ważne jest, aby zwracać uwagę na regularne dostarczanie organizmowi witaminy B12 i kwasu foliowego. Kwas foliowy ma ponadto pozytywny wpływ na układ krążenia.

Witamina B Komplex służy uzupełnieniu pożywienia w roślinną witaminę B12 i kwas foliowy przy częściowym ich niedoborze np. u ścisłych wegetarian lub wegan. Podwyższone zapotrzebowanie na te witaminy mają jednak także kobiety ciężarne i karmiące, osoby żyjące w stresie oraz osoby starsze.

Dawkowanie:
3 kapsułki dziennie

Wskazówki:

Zalecana dawka dzienna nie powinna być przekraczana.

Środki uzupełniające dietę nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Produkt wegański. Nie zawiera laktozy, glutenu. Nie zawiera środków konserwujących.

Ilość: 60 kapsułek

Skład:
sproszkowane zarodki komosy ryżowej* (68,1%), hydroksypropylometyloceluloza, koncentrat soku z trawy pszenicznej* (5,4%), koncentrat ze spiruliny* (5,4%), lecytyna sojowa* (4,9%), olej roślinny.
* z kontrolowanych upraw biologicznych

kapsułka roślinna; nie zawiera żelatyny

 

 Skład

 w dawce dziennej
(= 3 kapsułki)

 % zalecanej dawki 
 dziennej

  witamina B1
  witamina B2
  witamina B3
    (niacyna)
  witamina B5
    (kwas pantotenowy)
  witamina B6
  witamina B7
    (biotyna)
  witamina B9
    (kwas foliowy)
    witamina B12

 0,7 mg
 0,9 mg
 
 10,1 mg NE
 
 3,8 mg
 0,9 mg
 
 31,5 mcg
 
 126 mcg
 1,6 mcg

 63
 63
 
 63
 
 63
 63
 
 63
 
 63
 63

 

Producent: LOGOCOS Naturkosmetik AG, Niemcy