Wczytuję dane...
Zawartość opakowania: 2 KG
Cena jednostkowa: 9.95 PLN
Wysyłka od: 15.50 PLN
Producent: Sonett

Pozbawiona zanieczyszczeń, syntetycznych barwników czy dodatków przeciwzbrylających, 100% gruboziarnista sól warzona (NaCl). Regeneruje wymienik jonów w zmywarce. W każdej zmywarce wbudowany jest wymiennik jonów, który przechwytuje jony wapnia i magnezu, które wpływają na twardość wody, umożliwiając przepływ miękkiej wody do głównej komory zmywarki. (W gospodarstwie domowym nadmierna twardość wody powoduje większe zużycie środków piorących. Nadmierna ilość jonów wapnia i magnezu wiąże się z resztą kwasu tłuszczowego i wytrąca się w postaci trudno rozpuszczalnych soli wyższych kwasów tłuszczowych.) Gdy wymiennik jonowy jest zbytnio nasycony jonami wapnia i magnezu, jego chłonność musi ulec regeneracji. W tym celu stosuje się sól warzoną, która przywraca właściwą wymianę jonów, zapewniając optymalne działanie zmywarki.

Podobnie jak wszystkie produkty SONETT, sól ulega szybkiej, 100% biodegradacji.

Ważne uwagi: Używając produktów SONETT należy ustawić regulator zmiękczacza wody w zmywarce, tak jakby woda była o jeden przedział twardsza, niż jest w rzeczywistości.

Aby zmywanie przebiegało optymalnie należy zadbać o to, by w zmiękczaczu wody zawsze była wystarczająca ilość soli regenerującej. Z doświadczenia producenta wynika, iż niektóre zmywarki bardzo późno sygnalizuje konieczność uzupełnienia soli. Zapobiegawczo powinno się regularnie uzupełniać zapas soli w pojemniku zmywarki. W przypadku zupełnego opróżnienia pojemnika, należy po ponownym jego napełnieniu odczekać około 2 godzin przed użytkowaniem zmywarki, tak aby wymiennik jonów miał wystarczająco dużo czasu do regeneracji. Poziom zmiękczania wody (wymiana wody) należy ustawić odpowiednio do stopnia twardości wody. Dozowanie: Dozować zgodnie z instrukcją obsługi zmywarki.

Waga netto: 2 kg

Skład: chlorek sodu.

Skład wg EC 648/2004: Sodium Chloride.

Produkt certyfikowany przez:

    

Informacje dodatkowe: Certyfikowany produkt ekologiczny. Nie zawiera surowców pochodzenia petrochemicznego, syntetycznych barwników, konserwantów czy środków zapachowych, chloru, fosforanów, wybielaczy optycznych czy składników pochodzących z martwych zwierząt. Produkt wegański.

Producent: Sonett OHG, Niemcy

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...