Wczytuję dane...
Model: ALE 50003
Waga produktu: 0.2 kg
EAN: 3760169790026
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Alepeo
Mydło Alep to produkt całkowicie naturalny i doskonały środek myjący do wszystkich rodzajów skóry. Wynika to z wielu właściwości jego głównych składników oliwy z oliwek i oleju z wawrzynu, co czyni go idealnym do leczenia różnego rodzaju problemów skórnych takich jak trądzik, egzema, łuszczyca czy mycia zniszczonej np. poparzeniami skóry. 
Historia mydła Alep pochodzi z miasta Aleppo w Syrii. Obecnie mydła te są tworzone także w innych częściach świata z zachowaniem starych tradycji i metod produkcji.
Mydło Alep wytwarzane jest według receptury, która sięga 2000 lat. Oliwa z oliwek podgrzewana jest w specjalnych kadziach, następnie wzbogacana olejem laurowym. Następnie mydło wylewa się, chłodzi i tnie na specjalne kostki. Następnie mydło suszy się i dojrzewa przez 9 miesięcy.

Oliwa z oliwek zawiera witaminę E, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, które sprawiają, że jest doskonałym przeciwutleniaczem i posiada właściwości regenerujące. Idealna dla skór, które są suche, wrażliwe i wymagają nawilżenia.

Olej z wawrzynu (laurowy) ma wiele właściwości terapeutycznych: przeciwzapalnych, antyseptycznych, przeciwbakteryjnych; pomaga przywrócić hydrolipidową warstwę skóry i pozostawiając ją gładką i oczyszczoną. Odpowiednie do skór alergicznych.

Mydło Alep o stężeniu 20% Laurie polecane jest do skóry atopowej i trądzikowej, ze względu na właściwości antyseptyczne. Ze względu na zawartość tylko naturalnych składników pochodzenia roślinnego, oraz właściwości nawilżające i ochronne polecane również dla skór dotkniętych egzemą lub łuszczycą. Może być stosowane do mycia dla dzieci.

Stosowanie: Nałożyć na wilgotną skórę, masować, a następnie spłukać. Może być także stosowane do mycia włosów (pomaga w walce z łupieżem), a także do golenia. Unikać kontaktu z oczami.

Waga netto: 200 g

Skład: sól sodowa z oliwy z oliwek, woda, sól sodowa z oleju laurowego, wodorotlenek sodu.

Skład INCI: Sodium Olivate, Aqua, Sodium Laurus Nobiliate, Sodium Hydroxide.

Produkt certyfikowany przez:


Informacje dodatkowe: Certyfikowany kosmetyk ekologiczny (ECO-CERT Cosmos Natural). Nie zawiera kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA) ani syntetycznych substancji barwiących, zapachowych czy konserwujących. Produkt wegański.

Producent: ALEPEO, Francja. Wyprodukowano w Tunezji.