Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.06 kg
EAN: 782126008008
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Natracare

Całkowicie biodegradowalne i wolne od tworzyw sztucznych, nasze tampony z aplikatorem nie zawierają żadnych ftalanów, które mogłyby być wchłaniane przez skórę.

Po prostu obróć, żeby zwolnić, popchnij, i gotowe – tampon z delikatnej i chłonnej ekologicznej bawełny, który pomaga Ci radzić sobie z miesiączką.

W przeciwieństwie do większości tamponów z mieszanki wiskozy lub bawełny, nasze tampony nie zawierają siateczki osłaniającej z tworzyw sztucznych ani syntetycznych, ponieważ do produkcji tamponów używamy wyłącznie bawełny długowłóknistej, której włókna łatwo splatają się ze sobą.

Siateczki osłaniające mają przeciwdziałać uwalnianiu włókien, jednak w przypadku tamponów Natracare nie ma takiego problemu.

Chłonność: 6-9g

Ilość: 16 sztuk

Wiele z tych kobiet odczuwa ulgę po użyciu produktów Natracare, ponieważ tampony i podpaski wykonane są w 100% z ekologicznej bawełny, która nie jesty wybielana chlorem, zaś dor produkcji tamponów i podpasek nie używa się syntetycznego jedwabiu, dodatkowych włókien łączących, sztucznych materiałów, surfaktantów- substancji powieżchniowo czynnych, żywic i środków zapachowych.

Tampony i inne produkty Natracare nie zawierają absorbenów poliakrylowych i syntetycznch, które w kontakcie ze skórą mogą powodować jej podrażnienie -biodegradowalne (każdego roku ponad 45 miliardów podpasek wyrzucanych jest do śmieci. Gdyby ułożyć je jedna obok drugiej pokryłyby drogę aż do Słońca, zaś zakopanie ich wymagłoby wykopania wielkiej dziury z Ziemi na 9144 metry głębokości i 9144 metry szerokości.Większość środków higienicznych dla kobiet produkowanych jest z udziałem materiałów szucznych, które nie rozkładają się nawet przez setki lat. Produkty Natracare w przeciwieństwie do konwencjonalnych są od 95% do 100% biodegradowalne oraz łatwe do kompostowania.

Wyprodukowane w Szwecji

Producent: Bodywise (UK) Ltd, Wielka Brytania. Wyprodukowano w Szwecji.