Wczytuję dane...
Model: SOD00055
Waga produktu: 1.8 kg
EAN: 4019886024204
Wysyłka od: 10.90 PLN
Producent: Sodasan

Proszek do zmywarki marki Sodasan łagodnie zmyje naczynia i nie zaszkodzi środowisku. Nie zawiera enzymów, fosforanów i chloru.

Zawiera nowoczesny środek do zmiękczania wody, zapobiegający tworzeniu się osadów kamienia.

Naczynia po umyciu błyszczą.

W przypadku zwykłych zabrudzeń 1,65 kg proszku wystarcza na 110 cykli.

Sposób użycia: przy normalnym zabrudzenia użyj 1 łyżkę stołową, w przypadku bardzo zabrudzonych naczyń wsyp 2 łyżki stołowe.

Skład: >30% metakrzemian, 10-30% środek wybielający na bazie tlenu (nadtlenowęglan sodowy), 5-15% kwas poliasparaginowy, 5-15% kwas cytrynowy.

Uwaga: chronić przed dziećmi, unikać kontaktu ze skórą, chronić oczy. W razie kontaktu natychmiast przemyć obfitą ilością chłodnej wody i zasięgnąć porady lekarza.

Sposób działania składników:

Krzemiany działają podwójnie poprzez swoją alkaliczność. Z jednej strony zmydlają znajdujące się na naczyniach tłuszcze i rozpuszczając je, a z drugiej – przyczyniają się do uwalniania się cząstek brudu.

Nadtlenowęglan sodowy w trakcie procesu zmywania oddaje tlen. Tlen oksyduje barwniki i w ten sposób sprawia, że są zmywalne.

Cytrynian sodowy służy jako środek zmiękczający i zastępuje fosforany.

Mimo tego ważne jest to, żeby regularnie regenerować urządzenie do zmiękczania wody w zmywarce, w ten sposób bowiem można uniknąć osadów kamienia na naczyniach.

Dzięki zawartości krzemianów środek do zmywania w zmywarkach jest silnie alkaliczny. Jest on agresywny dla skóry i błon śluzowych. Dlatego sprzedajemy go w opakowaniach zabezpieczonych przed dostępem dzieci. Nowsze konwencjonalne produkty są mniej alkaliczne, ponieważ zamiast krzemianów do części z nich dodawane są enzymy. Ponieważ jednak te substancje pochodzą z laboratoriów technologii genetycznych, to nie są używane w naszych produktach.


Produkt certyfikowany  przez:


Informacje dodatkowe: Certyfikowany produkt ekologiczny NCP powstają bez testów na zwierzętach, mikroplastiku czy petrochemii. Produkt wegański. Ulega biodegradacji. Nie zawiera technologii genetycznych, składników pochodzenia petrochemicznego, fosforanów, chlorowych wybielaczy, wybielaczy optycznych, syntetycznych barwników, konserwantów czy substancji zapachowych.

Producent: Sodasan Wasch- und Reinigungsmittel GmbH  Niemcy