Wczytuję dane...
Weleda
  • Weleda Dla Dziecka!

    Zobacz listę produktów dla dzieci.

  • Weleda Do Ciała!

    Zobacz listę produktów do ciała.

  • Weleda Kosmetyki!

    Zobacz pełną listę produktów.

Odpowiednia pielęgnacja ciała to troska nie tylko o piękno ale również zdrowie. siły fizyczne, duchowe i umysłowe każdego człowieka. Wszystkie te elementy wpływają na siebie a ich stan uzależniony jest od harmonii pomiędzy nimi oraz relacji ze środowiskiem, w którym człowiek żyje. Wszystkie procesy życiowe ludzkiego organizmu są pokrewne tym, które zachodzą w naturze.

Wiedza ta stanowi inspirację dla firmy WELEDA i to na jej podstawie wytwarzane są produkty do pielęgnacji ciała, które oddziałują w sposób kompleksowy. Siłą kosmetyków Weleda są substancje pochodzące prosto z natury, które dzięki poddaniu ich farmaceutycznym procesom oddziałują wspomagająco na wewnętrzne siły drzemiące w każdym człowieku . Tworzą one wewnętrzną równowagę i harmonie, która służy zarówno pięknu i urodzie, jak i dobremu samopoczuciu oraz zachowaniu zdrowia. WELEDA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów oferuje szeroki i uzupełniający się asortyment produktów do kompleksowej pielęgnacji ciała oraz środków leczniczych.

Produkty firmy WELEDA nie zawierają żadnych syntetycznych środków konserwujących, barwiących ani zapachowych. Wszystkie emulgatory pozyskiwane są wyłącznie z roślinnych surowców wyjściowych. Wszystkie produkty pielęgnacyjne oraz środki lecznicze firmy WELEDA tworzone są w oparciu o fundamentalną zasadę, która mówi o nierozerwalnym związku człowieka z naturą. Jedną z głównych wartości, o którą opiera się filozofia firmy jest troska o zdrowie, wykluczająca eksploatację człowieka oraz środowiska naturalnego. Ta deklaracja to nie tylko zwykły chwyt marketingowy. To styl życia. WELEDA nieustannie od chwili swojego powstania w 1921 roku w Szwajcarii pozostaje wierna wyznawanym przez siebie wartościom. Wszystkie produkty oferowane przez markę takie jak preparaty medyczne oraz produkty pielęgnacyjne są od ponad 90 lat wytwarzane i regularnie rozwijane i ulepszane przy aktywnym wsparciu lekarzy. Zarówno środki lecznicze, jak i składniki produktów przeznaczonych do pielęgnacji są starannie selekcjonowane i dobierane na podstawie ich naturalnych oraz terapeutyczne właściwości. Naturalne i zgodne z wieloletnią tradycją metody produkowania połączone są z wyjątkowo surową kontrolą jakości i najnowocześniejszą technologią farmaceutyczną. Konsekwencją tych działań są unikalne produkty, będące w harmonii z człowiekiem i z siłami natury. Chcąc ujrzeć całość, musimy dotrzeć do jej części. Poprzez poznanie tych właśnie części wiedzie droga do zrozumienia całości.

Poznać WELEDĘ można na wiele sposobów: poprzez naszych pracowników, miejsca wytwarzania, produkty, filozofię działania, publikacje, reklamy, organizację oraz historię. Jedna z naszych zasad brzmi: “WELEDA jako przedsiębiorstwo działające w skali światowej chce służyć utrzymaniu i wzmocnieniu ludzkiego zdrowia. W tym celu opracowuje i rozprowadza leki, wyroby dietetyczne i środki do pielęgnacji ciała. Podstawą tej działalności jest wiedza o Człowieku i Naturze wzbogacona i rozszerzona przez antropozofię, a przyswojona naukom medycznym przez prace Rudolfa Steinera i Ity Wegman“. Całościowa koncepcja firmy WELEDA nie sprowadza się jednak jedynie do wyłączenia ze składu kosmetyków składników syntetycznych. Procesy i substancje, które występują w świecie mineralnym, roślinnym i zwierzęcym wykazują głębokie powinowactwo z organizmem człowieka oraz jego potrzebami zdrowotnymi. Świadome i odpowiednie przekształcanie i przetwarzanie wyselekcjonowanych surowców naturalnych ma na celu udostępnienie człowiekowi drzemiących w nich sił i wartości. Dzięki tym działaniom powstają innowacyjne, skuteczne oraz wartościowe produkty pielęgnacyjne i lecznicze.

 

Ogród Weledy

Firma WELEDA w procesie produkcji środków do pielęgnacji ciała wykorzystuje naturalne substancje roślinne. Pochodzą one z roślin leczniczych uprawianych w ogrodzie WELEDY, charakteryzują się więc one wysoką jakością. Świeżo zebrane rośliny systematycznie kilka razy w ciągu dnia dostarczane są z ogrodu wprost do oddalonego zaledwie o 4 km zakładu, gdzie poddane są one procesowi przetworzenia, dzięki czemu zachowane są ich wszystkie dobroczynne. Działanie takie przeciwdziała obniżeniu jakości zbiorów w trakcie transportu. W ogrodzie WELEDY, który zajmuje aż 15,5 ha powierzchni, uprawianych jest metodą biodynamiczną ponad 300 gatunków różnych roślin o leczniczych właściwościach. Ponadto WELEDA do produkcji kosmetyków wykorzystuje rośliny pochodzące z certyfikowanych dzikich zbiorów a także dostarczane przez godnych zaufania kontraktowych partnerów. Rośliny z uprawy własnej wykorzystywane są również do produkcji leków.

Certyfikaty…

Certyfikacja firmy, zgodna ze standardami Unii Europejskiej (dotyczącymi rolnictwa ekologicznego) oraz niezależnej organizacji DEMETER (dotyczącymi rolnictwa biodynamicznego) – stanowi dowód pełnego odpowiedzialności traktowania Natury... Zdrowa ziemia, zdrowe plony, zdrowe zbiory… Biodynamiczna uprawa roślin leczniczych nie tylko gwarantuje najwyższą jakość substancji wyjściowych, ale też wspiera żyzność i urodzajność gleby.